Vyjíždíme. Předpokládaný návrat po 15:45.

Pondělí

Zdravíme všechny z lyžařského kurzu na Lipně. Dojeli jsme v pořádku, ubytovali jsme se a po vydatném obědě jsme se vypravili na sjezdovku. Někteří zažili své první krůčky na lyžích, jiní již zdatně zdolávali Jezerní sjezdovku. Počasí bylo opravdu zimní, skoro sibiřské, vítr nás nešetřil a sněhové vločky také ne. Zítřku zdar!

 

Úterý

 Opět se hlásíme z Lipna nad Vltavou. Po pestré snídani jsme začali krásný slunečný den stavěním sněhových soch – sněhuláků, zvířátek, hradů,… Hned poté jsme se vydali opět brázdit sjezdovky na Kramolíně, počasí nám přálo a tak jsme si užívali lyžařské tratě různé náročnosti. Po obědě jsme najížděli další kilometry na zasněžených pláních. Po vyčerpávajícím odpoledním lyžování byly děti odměněny volným pohybem v prodejně Coop, kde po jejich odchodu zůstaly jen prázdné regály. Pak naše cesta pokračovala za teplem do Papilonie, kde jsme byli obklopeni různými cizokrajnými motýly všech barev, velikostí a druhů. Po večeři nás čekaly společenské hry a soutěže. Přejeme všem hezkou dobrou noc a těšíme se na další lyžařský den a nové zážitky.

 

Středa

Třetí den lyžařského kurzu je úspěšně za námi. Dopoledne jsme strávili na svahu, pilovali jsme techniku a užívali slunečného dne. Odpoledne nás čekal skipark Kubík ve Frymburku, kde jsme vyzkoušeli tubing, bobávání a sáňkování, kde rychlost některých předčila naše očekávání. Poté jsme soutěžili ve zpívání, odvážní zpěváci a zpěvačky si vyzpívali krásné odměny, všichni si pochutnali na domácí bábovce a zahřáli se teplým čajem. Tím naše volné odpoledne zdaleka nekončilo – vrátili jsme se do Lipna nad Vltavou a naše kroky zamířili do Hopsária, kde jsme ve víru zábavy a her prožili další hodinu. Den jsme zakončili v Aquaworldu, dostatečně jsme se vyřádili na vodních atrakcích a někteří si také vydatně zaplavali a poté jsme již zamířili zpět na penzion. Po večeři jsme tak utahaní, že vám pro dnešek popřejeme dobrou noc…

 

Čtvrtek

Čtvrteční den se nesl v duchu sněhových vánic (bílá tma), větru a marného hledání nástupu na lanovku. Po výstupu z autobusu nám bylo divné, že dav lyžařů opouští sjezdovku a nevěřícně na nás hledí, ale my jsme se vydali odvážně vstříc dalším lyžařským zážitkům. Vítr byl místy tak silný, že jsme často místo z kopce jeli do kopce. Po zdárném celodenním lyžování jsme se na hotel vrátili jako velké sněhové koule. Večer jsme zakončili dětmi velmi očekávanou diskotékou a společenskými hrami. Zítra nás čekají lyžařské závody – Super G na Martě, tak se na to jdeme vyspinkat. Pac a pusu posílají vaše děti a moc se na vás těší.

 

Pátek

Poslední den bylo azuro, mrazivo a soutěživo. Přišel dlouho očekávaný okamžik – začátek závodu Super G na Martě ve skiparku Kubík ve Frymburku. Závodníci nejprve prozkoumali trať, poté se posilnili a se startovními čísly vyrazili na trať. Někteří minuli cíl, někteří branky, ale závodní dráhu neminul nikdo. Všichni úspěšně dokončili závod. Po obědě a marném pokusu o sbalení a nalezení svých věcí se nám podařilo napakovat autobus až po strop a vyrazit na cestu domů. Celý lyžařský kurz proběhl v pohodě, děti byly fajn a doufáme, že si kromě lyžařských dovedností odvezly i mnoho nových zážitků.

Za celý lyžařský tým ZŠ Hluboká nad Vltavou zdraví Aneta Svobodová