Žáci sedmých ročníků se v rámci projektu JHK zaměřeného na volbu povolání zúčastnili  workshopu, tentokrát ve firmě TSE spol. s. r. o. v Českých Budějovicích. Firma působí na tuzemském i zahraničním trhu v oboru elektroniky, elektrotechniky a zdravotní techniky.

Ráno jsme vyrazili z Hluboké do kempu u Vikinga, kde jsme se ubytovali v chatkách, vyfasovali rafty a vyjeli směr Vyšší Brod. Odtud jsme se plavili na raftech asi 28 km zpět do našeho kempu. Během cesty jsme zdolali tři jezy, na kterých všechny děti vzorně postupovaly podle pokynů.

Přinášíme kompletní reportáž a fotografie z naší cesty.

14. 6. 2018 se vydaly druhé třídy na výlet do Chlumečku u Křemže. Čekal je tam statek plný zvířat – lamy, ovce, kočky, pejsek... Děti se se zvířaty seznámily, nakrmily je a něco zajímavého se o nich dozvěděly. Jedna skupina se pustila do výroby žáby z ovčí vlny, druhá skupina měla připravený zajímavý program o žížalách. Pak se skupiny vyměnily. Všem se akce líbila a všichni si přivezli dárek – vlastnoručně vyrobenou hračku.

Na poslední letošní hodině angličtiny jsme si s dětmi ze 4. tříd udělali speciální hodinu v naší školní kuchyňce. Děti si přinesly ingredience a každý si udělal svůj vlastní anglický sandwich podle receptu z učebnice. Velké dík patří mamince Magdy Balounové, která nám poslala výborný dezert - apple pie. Děti si moc pochutnaly a hodinu užily.