Cestu jsme zvládli, parcela zdarma, stavební povolení na počkání, se stavbou to bylo horší, ale střechu nad hlavou máme. Vodu už jsme vyzkoušeli, zmrzlinu si procházkou v Horní Plané zasloužili. Zdravi 8. B

Zdravíme z Itálie. Užíváme si moře, stavíme hrady z písku, tvoříme a sportujeme.

V úterý 11. června jely šesté třídy na školní výlet na nedalekou Kleť, nejvyšší vrchol Blanského lesa. Autobus nás odvezl až na parkoviště pod lanovkou, ale na vrchol musel dojít už každý sám. Všechny děti se tohoto úkolu zhostily statečně a bez újmy jsme se sešli nahoře u rozhledny. Na vrcholu nás čekala komentovaná prohlídka místní Hvězdárny Kleť včetně pozorování Slunce pomocí dalekohledu.

V pátek 14.6. proběhla na školním lehkoatletickém hřišti olympiáda 1.stupně. Žáci se sešli v osm hodin na hřišti ke společnému nástupu. Po zahájení se běžel vytrvalostní běh jednotlivých ročníků. Následovalo soutěžení v disciplínách – krátkém běhu, skoku a hodu kriketovým míčkem. Děti, které právě nesoutěžily, fandily svým kamarádům. Nakonec paní učitelky vyhlásily první, druhá a třetí místa v jednotlivých ročnících, předaly dětem diplomy a sladké odměny. Počasí nám přálo a děti si sportovní den moc užily.

V loni pátí, letos šestí,
medaili zas nevezem.
Chtělo to mít více štěstí,

softball, baseball milujem.