V pátek 9. 10. 2020 žáci 9. A třídy navštívili SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou v Českých Budějovicích. Dříve jsme ji znali pod názvem SŠ zemědělská. Areál této střední školy je velmi rozsáhlý. Místní studenti nás zavedli na statek se zvířaty, do agility parku.

V pátek 2. října 2020 nás čekal celodopolední projektový den s tématem Ryby. Pozvali jsme si  proto odborníka na slovo vzatého.  Až z dalekého Tábora ze společnosti ŠTIČÍ LÍHEŇ - ESOX, spol. s r.o. k nám zavítal Ing. Jaromír Dvořák, odborník z praxe, ale především dlouholetý rybář.

Poslední zprávy a fotky z cyklokurzu  jsou tady...

Ještě než nás zasáhla koronavirová krize, vydali jsme se do ZOO Ohrada, abychom vyzkoušeli nový program Zoobox. Jedná se vlastně o tajemnou truhlu plnou tajemství a překvapení. U vstupu do Zoo jsme obdrželi pracovní listy s úkoly na 7 stanovištích. Na každém stanovišti bylo pro nás také překvápko a různé zajímavosti z boxu - např. jsme viděli kůži krokodýla z hřbetu i břicha, botu, krokodýlí zuby, krunýře želv, řadili jsme správně vývojová stádia žab, seznámili jsme se s některými maketami ryb, dále jsme pečlivě prozkoumali vejce, lebku a peří plameňáka, lebku, část srsti a otisk tlapky vydry, kapří zuby, ptačí nožky a další.

Přejeme všem příjemný start do nového školního roku a mnoho úspěchů při studiu.

Mgr. Jaroslav Schmied a všichni zaměstnanci školy