V pondělí 7. 10. 2019 uskutečnili žáci tříd 3. A a 3. B malou exkurzi po historických i současných významných místech našeho krásného města. Díky panu Miroslavu Dvořákovi a jeho pohodlnému vláčku jsme si během jedné vyučovací hodiny prohlédli všechny důležité budovy, úřady, sportoviště a památník Záviše z Falkenštejna. Do školy jsme se vrátili plni dojmů z poučné a zajímavé projížďky.

Žáci pátého ročníku navštívili v pátek 4. října výstavu Kamil Lhoták a jeho svět, která se konala v AJG. Díky skvělému výkladu mohli lépe proniknout do tajů výtvarného umění. V závěru vytvořili vlastní „umělecké“ dílo.

Další zprávy a fotky z cyklistického kurzu jsou zde.

Ve středu 2. 10. 2019 byla během slavnostního aktu odhalena v areálu naší základní školy pamětní deska Kamilu Benešovi, štábnímu praporčíkovi in memoriam.  Kamil byl naším žákem, kamarádem, který jako voják Armády České republiky zahynul během zahraniční operace v Afghánistánu.

Páteční prohlídka slavonického podzemí a cesta domů...