V úterý 12. září 2017 se  žáci 5. tříd zúčastnili ve Staré Oboře interaktivního programu "Do lesa s lesníkem". Půldenní program v lese dětem přiblížil les očima lesníka. Celkem jsme navštívili 6 stanovišť - děti si vyzkoušely zasadit stromek, dozvěděly se o výchově lesa, probírce, kácení a těžbě dřeva. Také jsme si vyzkoušeli měření stromů, seznámili jsme se s činností myslivců a prohlédli si paroží, shozy, kůže. Nakonec měly děti možnost si vyrobit vlastní tužku. Celý program byl poučný, dětem se velice líbil.

Přejeme všem příjemný start do nového školního roku a mnoho úspěchů při studiu.

Mgr. Jaroslav Schmied a všichni zaměstnanci školy

Dne 22. června navštívili žáci pátých ročníků zážitkový parka "Království lesa" na Lipně, kde si pohráli, zadováděli a zdokonalili se ve svých pohybových dovednostech.
Po příjemně stráveném dopoledni se naobědvali v místní pizzerii a osvěžili v lipenském jezeře.

Nybyti novými zážitky a dojmy se vrátili vlakem do Českých Budějovic, kde si je unevené a vydováděné vyzvedli rodiče.

Vážení rodiče, milé děti,

rádi bychom Vám popřáli krásné prázdniny plné sluníčka, nezapomenutelných zážitků a příjemného odpočinku. Pevně doufáme, že se s Vámi setkáme ve zdraví zase v září.

Jaroslav Schmied a všichni zaměstnanci školy.

Ve čtvrtek 15. 6. se třídy 8. A, 8. B a 7. B vydaly za dobrodružstvím s technikou na budějovické výstaviště. Zážitkový den pro děti na téma: "Technika, aneb poznávejte svět kolem nás formou hry" v pavilonu T1. Program pořádala Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů.