Ve středu 24.1. 2018 proběhlo školní kolo olympiády ze zeměpisu. Žáci 2. stupně jsou rozděleni do 3 kategorií, kat. A (6. ročník), kat. B (7. ročník), kat. C (8. a 9. ročníky). Celkem se školního kola zúčastnilo pouze 9 žáků. Za kategorii A bude školu v okresním kole reprezentovat Johana Rausová, za kategorii B Tereza Jílková a v kategorii C byla nejúspěšnější řešitelkou Karolína Lomnická.

Všem, kdo si přišli vyzkoušet zeměpis trošku „jinak“ děkuji za účast a reprezentantům přeji hodně štěstí v okresním kole.

5. února 2018 se uskutčnilo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Z 55 soutěžících se na 21. místo probojovala Lucie Daniels z 9. A a  33. místo obsadila Karolína Sedláčková z 9. A. Blahopřejeme!

Do hor vyrazili i žáci třetích tříd. Poté, co se do školy vrátili vylyžovaní sedmáci, odjeli na Zadov natěšení třeťáci. Také nám poskytl zázemí Sporthotel Zadov, každý den jsme dojížděli lyžovat na Kobylu. Z nelyžařů se rázem stali lyžaři, a tak se od druhého dne všechna čtyři družstva proháněla po svazích plných sněhu.

8. února 2018 se uskutčnilo okresní kolo olympiády z německého jazyka. 6. místo obsadil Jaroslav Boukalík z 9. A. Blahopřejeme!

Po dlouhé době se lyžařský výcvik 7. tříd neuskutečnil na rakouském Hochfichtu, ale na Zadově – Churánově. Skvělé zázemí nám poskytl Sport hotel Zadov (bývalá Olympia).

Lyžovali jsme na sjezdovce U Horejšů, která byla nedaleko hotelu nebo nás ski bus vozil na takzvanou Kobylu. Kromě sjezdových lyží žáci vyzkoušeli i lyže běžecké, ty však většinu z nich příliš neoslovily, přestože podmínky byly přímo pohádkové. Volné chvíle jsme vyplnili promítáním výukových filmů o sjezdování, běžkování, besedou se členem horské služby. Nechyběla ani návštěva místní vyhlášené cukrárny, zdravověda a také jsme se společně pobavili u her a kvízů. Sněhovou nadílku děti využily ke stavění iglú a sněhuláků.