Vážení rodiče, milé děti,

rádi bychom Vám popřáli krásné prázdniny plné sluníčka, nezapomenutelných zážitků a příjemného odpočinku. Pevně doufáme, že se s Vámi setkáme ve zdraví zase v září.

Jaroslav Schmied a všichni zaměstnanci školy.

Dnes jsme s dětmi šestých ročníků vyrazili do Jump arény v Českých Budějovicích. Děti dovádějí na trampolínách a užívají si konec roku.

V pondělí 17. června vyrazily některé třídy na koncert kapely Queen Must Go On do nedaleké Zlivi. Tato hudební formace předvedla skvělou show nejznámějších hitů Freddieho Mercuryho a skupiny Queen. Hudebníci zahráli nejznámější hity legendární kapely a v čele se skvělým představitelem Freddieho během několika okamžiků vtáhli posluchače do atmosféry svého vystoupení a navodili příjemnou náladu britské skupiny. Úspěšně vystupují nejen v České republice, ale také po celé Evropě.

Dne 25. 6. 2019 navštívili žáci 9. A náš národní podnik Budějovický Budvar, n.p., aby objevili tajemství výroby budějovického piva, které se zde vaří již od roku 1895. Prohlédli jsme si celý pivovar - ohřáli se ve varně piva (i když se zrovna toho dne venkovní teplota téměř rovnala teplotě ve varně ), zchadili se u ležáckých tanků (to bylo v tomto tropickém dni velice příjemné) a málem ohluchli v lahvovně.

Žáci 4. ročníku v rámci školního výletu navštívili dne 31. května interaktivní výstavu Techmanie Plzeň. V Planetáriu zhlédli výukový program Astronaut, prohlédli expozice a zúčastnili se science show Tekutý dusík. Všem dětem se líbilo a byly pochváleny za vzorné chování.