Také letos proběhla chemická olympiáda, i když trochu neobvyklým způsobem – praktickou část museli žáci zvládnout provést doma v kuchyni a testy probíhaly online. Školní kolo vyhrála Nikol Gruškovská z 9.A, která naši školu reprezentovala v okresním i krajském kole.

Děkujeme a blahopřejeme.

Základní škola Hluboká nad Vltavou vyhlašuje 11. ročník školní soutěže v sólovém zpěvu Hlubocká SUPERSTAR.
Tato soutěž je určena všem žákům naší školy, které baví zpívat.

Čas proměn bylo téma přednášky, která se uskutečnila online ve dnech 23. a 24. března. Byla určena pro žáky 7. tříd. Zkušená lektorka, paní Alena Kajanová, si s dětmi povídala o dospívání.

Letošní ročník oblíbené celostátní soutěže Matematický klokan proběhl v pátek 19. 3. on-line formou. Žáci 4. - 9. tříd řešili matematické úlohy, ve kterých měli uplatnit především svůj úsudek, odhad, představivost, kombinační schopnosti a logické myšlení. 

V závěru února se uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Mezi soutěžícími byli i zástupci naší školy, kteří si vedli velice dobře. Nejlépe ze všech se ve své kategorii umístil žák 6. ročníku Radek Pileček, který skončil na 4. místě. Postupuje tak do krajského kola letošního ročníku. V další kategorii se podařilo Janu Richtrovi ze 7. třídy umístit na úžasném 6. místě. Špatně si nevedly ani naše reprezentantky v poslední kategorii, konkrétně Johana RausováMarie Tesárková a Nikol Gruškovská.