V rámci měsíčního tématu Zdraví a zdravý životní styl proběhl ve II. a ve III.oddělení naší družiny díky paní učitelce Lence Dvořákové kurz zdravovědy. Tímto jí ještě jednou děkujeme za to, že svůj volný čas věnovala našim dětem a trpělivě vše vysvětlovala, ukazovala a odpovídala na jejich dotazy.

Na adventní výzdobě našeho města se podílela také školní družina. Děti vyrobily netradiční ozdoby a řetězy a společně s p. vchovatelkami ozdobily vánoční stromečky na náměstí.

Trochu s předstihem nás ve druhém oddělení navštívil Ježíšek. Ve středu 20.12. jsme pod naším malým, ale krásně ozdobeným, stromečkem našli nové hračky a pomůcky na tvoření. Kluci měli největší radost z vojáčků, děvčata zase z nábytku do dřevěného domečku. A všichni se těšíme na tvoření s novými razítky.

Venku napadl sníh a toho musíme ve školní družině využít. Myslíme, že slova jsou skoro zbytečná, radost dětí z řádění na sněhu je z našich fotek patrná.

Příjemné prožití vánočních svátků přeje kolektiv školní družiny.

Pro letošní vánoční tvoření v našem oddělení jsem vybrala samotvrdnoucí hmotu. Děti si mohly vyrobit vánoční ozdoby, které po vytvrdnutí vymalovaly temperovými barvami a vyzdobily kamínky. Všechny práce moc bavila a já pevně doufám, že se výrobky doma líbily.

Příjemné prožití vánočních svátků přeje Mgr. Hana Machová