V úterý 7. 9. 2021 proběhlo na hlubocké radnici slavnostní předávání certifikátů za mezinárodní zkoušky z anglického jazyka. Žáci naší školy obdrželi certifikáty za zkoušky, které skládali na konci minulého školního roku.

Přestože měli ztížené podmínky a přípravné kurzy absolvovali online, vedli si skvěle ve všech testovaných dovednostech – poslech, čtení, psaní a mluvení. Děti skládaly zkoušky různých úrovní. Ty nejmenší absolvovaly zkoušky YLE (Movers, Flyers), starší žáci už vykonávali zkoušky pro dospělé (KET a PET). Naše nejšikovnější děti podle Společného evropského referenčního rámce úspěšně složily zkoušky na úrovni B1 a B2. Česká maturita z anglického jazyka odpovídá úrovni B1, úroveň B2 je ještě vyšší.

Certifikáty od Univerzity v Cambridge dětem předal pan starosta Ing. Tomáš Jirsa a zástupkyně Evropského centra pro mezinárodní zkoušky paní Andrea Schaffelhoferová. Po předávání pozval za odměnu pan ředitel naší školy děti do cukrárny. Všem žákům moc gratulujeme!