Ve čtvrtek 10.06.2021 se žáci 4. A a 4. B účastnili školního výletu po krásách Jihočeského kraje. Náš výlet začal ve městě Písku, kde jsme po zaparkování autobusu nastartovali naši trasu u pískových soch, poté jsme přešli po nejstarším kamenném mostě do Sladovny na interaktivní výstavu Voda mne napadá, Hnízdo ilustrace a Mraveniště.

Když jsme se dostatečně vyřádili ve Sladovně, něco malého jsme posvačili a vydali jsme se na procházku městem - náměstí, Putimská brána, věž, staré městské ochozy, městská elektrárna a nutná zastávka na zmrzlinu. Potom naše cesta pokračovala na zámek Orlík, kde jsme se nejprve trochu zchladili u akvárií s rybami a vodními živočichy a poté jsme si  již opět čilí poslechli výklad o historii zámku, celý zámek si prošli a nakoupili nezbytné suvenýry. Naší poslední zastávkou byl zámek Zvíkov, který jsme zčásti obešli a vystoupali na vyhlídku, kde se nám naskytl krásný výhled na Orlickou přehradu.

Výlet byl programově velmi pestrý a tak jsme se vrátili plní zážitků a dojmů (někdo i s plným batohem suvenýrů) ve večerních hodinách v pořádku, ale zcela unavení domů.