V rámci projektového dne navštívili žáci 1. B v pátek 4. 6. hlubockou bažantnici. Bažantníci nás zasvětili do tajů líhnutí malých bažantů a kachniček, směli jsme nahlédnout do voliér a dokonce si pohrát i s malými pětidenními bažantíky. Děti si kuřátka ihned oblíbily a toužily po nich jako po domácím mazlíčkovi. Nakonec jsme zavítali do hájovny, kde byly vystaveny trofeje jelenů a bažanti královští.

Mohli jsme si prohlédnout i nůž s nápisem LOVU ZDAR, jímž se pasují lovci. Velkým zážitkem byl páv, který se nám ukázal v celé své kráse. Celým programem nás také provázel jezevčík Šmudla, který se stal oblíbencem od první chvíle. Prostředí bažantnice bylo velmi příjemné a odcházeli jsme plni nových dojmů. Pro děti i pro nás to byl opravdový zážitek. Děkujeme bažantníkům za pozvání.