V pátek 2. října 2020 nás čekal celodopolední projektový den s tématem Ryby. Pozvali jsme si  proto odborníka na slovo vzatého.  Až z dalekého Tábora ze společnosti ŠTIČÍ LÍHEŇ - ESOX, spol. s r.o. k nám zavítal Ing. Jaromír Dvořák, odborník z praxe, ale především dlouholetý rybář.

Při realizaci projektu jsme si vyzkoušeli práci s mikroskopem, kde jsme pozorovali zooplankton, práci s binokulární lupou, přes kterou jsme nahlíželi na šupiny kapra včetně pozorování jednotlivých přírůstků, měli jsme možnost si vyzkoušet rybářské oblečení, obuv  a vybavení pro sportovní rybolov. Z prezentací jsme se dozvěděli spoustu nových informací o vodě jako takové, rybníkářství, druzích ryb, viděli jsme fotografie a videa největších úlovků. Hodně jsme pracovali na interaktivní tabuli, ve skupinkách, vyplňovali kvíz, soutěžili, "lovili " rybky, ale nejvíce nás zaujala ukázka živých ryb. Na vlastní oči a kdo se nebál tak i na vlastní "ruce" jsme se seznámili "face to face"  s  candátem, kapříky, okounem, karasem, amurem.......dokonce i rakem. Všechny děti si mohly ryby detailně prohlédnout a případně se na cokoliv zeptat. Celé dopoledne se zkrátka něco dělo, výborně jsme se zapojovali do všech připravených aktivit a zajisté jsme získali i mnohé nové poznatky. Na závěr projektu jsme si všichni odnesli sladkou odměnu a pexeso. Celý projekt se velice vydařil a my zase doufáme, že si to budeme moci zase někdy zopakovat.