Ve středu 19. 2. 2020 se žáci naší školy zúčastnili šachového turnaje v Kulturním domě Slávie v Českých Budějovicích. Turnaj pořádal Šachový klub QCC České Budějovice, z.s. z pověření a podpory JčŠS. My jsme se přihlásili do kategorie A, což jsou žáci 1. – 5. tříd. Naši školu reprezentovala dvě družstva ve složení: A - Jan Bedlivý, Mark Swegenyi Shivairo, Jiří Trnka, David Houska. B – Nicolas Kovacs, Vojtěch Mach, Radek Radovesnický, Martin Dezort, Vilém Vaněček. Děti doprovázela Milena Thalerová a Rudolf Černý, který vede šachový kroužek.

V konkurenci 20 škol se umístilo družstvo A na 10. místě a družstvo B na 19. místě. Dětem se celodenní turnaj líbil, byly šikovné a zaslouží si pochvalu, zejména vzhledem ke skutečnosti, že turnaj byl pro ně premiérou. Šachy rozvíjí u dětí celou řadu vlastností, především schopnost soustředit se, hledání a posuzování různých možností, kreativitu či abstraktní myšlení. Při hře se dítě naučí schopnosti rozhodnout se a nést za své rozhodnutí zodpovědnost. Je tedy pozitivní, že děti mají o tuto královskou hru zájem.