Letošní ročník chemické olympiády je zaměřený na soli. Slovo sůl má pro chemika daleko širší význam - kromě té kuchyňské k solím patří  i různé přísady do potravin, dezinfekce, léčiva, hnojiva, stavební materiály, čistící prostředky, látky používané při výrobě skla a výbušnin, nerosty a horniny. S tématem se účastníci seznámili v teoretické (studijní) části v domácím prostředí.

V praktické (laboratorní) části žáci prováděli plamenové zkoušky kationtů, při nichž sledovali zabarvení plamene charakteristické pro jednotlivé kationty. Dále zkoumali vzájemné reakce solí - pozorovali tvorbu sraženin, vznik zákalu a změnu barvy, případně únik plynu. Nabyté znalosti a zkušenosti prověřil test školního kola, který proběhl dne 4. 2. 2020. Na prvním místě se umístila Karolína Kundrátová (8.B), v těsném závěsu za ní  Vanessa Matoušová (8.B), dále Václav Jícha (8.A), Zuzana Vodičková (9.B), Bohumil Lexa (9.A) a Adam Horký (8.A).