V pondělí 16. 12. 2019 se žáci šestých tříd vydali do Českých Budějovic na návštěvu planetária, kde pro ně byl od 9 hodin připraven velmi zajímavý program týkající se kosmonautiky a objevování Měsíce.

První část jsme strávili v krásném sále a díky nové digitální technologii jsme nad sebou mohli vidět nejen promítání denní i noční oblohy, Slunce, Měsíc, planety či hvězdy, ale také záběry z vesmíru, obrázky souhvězdí a různé animace.

Druhá část v kinosále byla věnována cestám do vesmíru a tomu, co vše obnáší být kosmonautem. Díky milé paní průvodkyni už víme, kolik váží skafandr, že jídlo pro astronauty rozhodně lépe chutná než vypadá a že stav beztíže není taková legrace, jak to na první pohled vypadá.

Protože jsme po programu měli ještě trochu času, zastavili jsme se podívat na adventní trhy na českobudějovickém náměstí, posilnili se všemožnými dobrotami, nakoupili dárečky, zazvonili na zvon přání a ve 12 hodin jsme se vraceli zpět na Hlubokou.

Výlet se nám moc líbil a návštěvu planetária všem doporučujeme!

Lenka Kudrnová, Šárka Jeřábková a žáci šestých tříd ZŠ Hluboká nad Vltavou

View the embedded image gallery online at: