Přinášíme průběžné zprávy z cyklistického kurzu v Nové Peci.

 

Den první

Dnes v 10 hodin jsme vyrazili na Šumavu do Nové Pece. Cesta autobusem trvala 1 hodinu a všem to rychle uteklo. Ubytovali jsme se v hezkých chatkách. Hned po ubytování se vyjelo na první výlet. Trasa vedla podle Lipna. Během cesty jsme vyjeli několik velikých kopců, všude kolem byla hezká příroda. Do tábora jsme se vrátili v 17 hodin. K večeři jsme měli dobrou rajskou omáčku s kolínky a libovým masem. Kdo chtěl, mohl si dát bramboračku. Po dobré večeři hrajeme hry a těšíme se na zítra.

Bětka Kofroňová a Kristýna Kocourková 6.A

Den druhý

Dnes jsme se probudili do velmi chladného, ale krásneho rána, tím pádem se nám nechtělo z vyhřátých pelíšků vylézt. Ráno začalo výbornou snídaní dle vlastní chuti. Poté jen převléct do cyklistického a vyrazili jsme na Jelení vrchy podél Schwarzenberského kanálu. Hned jak jsme se vrátili z dopolední vyjížďky, šli jsme na dobrý oběd. K obědu byly špagety carbonara a kdo chtěl, mohl si dát také písmenkovou nebo spíše kytičkovou polévku, která byla velmi dobrá. Po obědě byla hodinová pauza na nabrání sil a poté hned zase na kola. Druhá vyjížďka byla volnější a vedla k Černému Kříži. Večer jsme se vrátili pěkně unaveni rovnou k večeři. Podávala se svíčková s knedlíkem a brusinkami, která byla jako vždy moc dobrá. Najedli jsme se a hned po večeři nás čekaly míčové hry. Dnešek jsme si velmi užili a už se těšíme, co nám přinese zítřek.

Michaela Dvořáková 6.A

 

Den třetí

Dnes dne 19. 9. jsme jeli na výlet do "Horní Planý" a cestou jsme si zpívali. Jak jsme tak jeli, začalo pršet. Po přejetí Lipna přívozem se vedoucí rozhodli pokračovat rovnou zpátky do tábora, protože déšť bohužel nepřestával. Potom to byla pohoda, protože jsme v chatkách zalezli do spacáků a jedli čokoládu. Odpoledne vylezlo sluníčko a my vyrazili opět do Horní Plané na zmrzlinu. To byl náš další skvělý den.

Petr Novosad, Ondrej Plojhar 6.B