V rámci výuky vlastivědy zavítali žáci pátých tříd v úterý 22.05.2018 do Prahy. Naši prohlídku jsme po ranní cestě vlakem, metrem, tramvají a následně lanovkou začali v zrcadlovém bludišti a výstupem na Petřínskou rozhlednu. Poté jsme v pravé poledne zhlédli slavností střídání stráží, zavítali do Starého královského paláce, kde jsme obdivovali Vladislavský sál společně s vystavenou replikou korunovačních klenotů.

Navštívili jsme Chrám sv. Víta a návštěvu Hradu zakončili procházkou Zlaté uličky. Královskou cestou prošli přes Karlův most k Rudolfinu, kde jsme se nalodili a krásy Prahy poznávali plavbou lodí po Vltavě. Po plavbě jsme se kolem Klementina dostali na Staroměstské náměstí a později až k soše sv. Václava na stejnojmenné Václavské náměstí, kde jsme měli krátký rozchod, a ve večerních hodinách se vlakem vrátili zpět do Českých Budějovic. Všem dětem se vlastivědný výlet moc líbil a vrátili jsme se se spoustou zážitků a poznání.

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/261-praha-2#sigFreeId5e8f0000e4