Moc zdravime z Anglie, cestu i trajekt jsme zvladli perfektně. Teď už jedeme z Doveru do Canterbury, kde nás čeká prohlidka města s mistnimi průvodci v angličtině.

Přinášíme poslední zprávy z naší cesty.

 

 

První zážitky

Vážení rodiče a přátelé,
posíláme vám moc pozdravů z Anglie. Ačkoliv jsme toho moc nenaspali, pořád máme dost energie a těšíme se na „naše“ anglické rodiny.
Náš den začal velmi brzy – už ve čtyři hodiny jsme procházeli pasovou kontrolou Velké Británie, při které někteří z nás poprvé vyzkoušeli svoji znalost angličtiny. Všechny nás do země pustili, takže asi něco umíme.
Ve 4:45 už náš trajekt vyjížděl z přístavu v Calais a byly poměrně velké vlny, což se několika z nás moc nelíbilo. Po devadesáti minutách už jsme se ale zase vrátili do autobusu a po necelé hodině byli v dnešním cíli cesty – městě Canterbury. Typicky anglické domečky se při ranní procházce všem moc líbily, městečko má krásnou atmosféru.

Abychom se dozvěděli co nejvíce o zajímavostech a stavbách, dvě místní paní průvodkyně nám anglicky vše popsaly a vysvětlily. Procházka s nimi byla velkým zážitkem. Po pauze na oběd a první nákupy jsme ještě navštívili interaktivní muzeum Canterburských povídek. Některé z nich jsme už znali ze školy, s jinými jsme se seznámili právě tady.Poté nás již čekala asi tří hodinová cesta do Oxfordu k „našim“ rodinám.

 

Příspěvek Adama pokorného (neupraveno)

Dnes dne 23. 5. jsme vyjeli z Hluboké Nad Vltavou do Anglie. Cesta byla velmi dlouhá ale zábavná. Jeli jsme přes Německo, Nizozemsko, Belgii, Francii a byly jsme v Anglii. Jeli jsme obrovským trajektem. Cesta trajektem trvala 1 hodinu a půl. Celkově jsme jeli asi 20 hodin. Poté co jsme přijeli do Anglie vydali jsme se do Canterbury, kde jsme měli skvělou přednášku o Cantebery se sympatickou paní. Po skončení přednášky jsme měli rozchod 1 hodinu. Další a poslední cíl byl hraný přiběh Canterburské povídky. Celý den byl rychle za námi a připravovali jsme se na setkání s rodinami. Vsichni byly ve stresu, že se nedomluvíme, ale je to docela v pohodě. Vstává se docela brzo v 6 a odjíždí v 7:45. Celý den jsme na nohách. 9 hodin v kuse. Je to nádherný zážitek v našem věku a nechceme z Anglie vůbec odjet.

 

Den druhý

Dnes jsme si ráno v autobuse sdělovali zážitky z uplynulého večera a rána tak dlouho, že nám cesta do města Windsor utekla velmi rychle. Ve Windsoru na nás čekala průvodkyně Amanda, která s námi prošla celé město a mluvila anglicky pomalu a zřetelně, takže jsme ji opravdu všichni rozuměli. Celé městečko ještě žije ani ne týden starou udalostí - svatbou prince Harryho a Megan Markle, videli jsme napřiklad jejich portrét vyrobený z lega nebo mnoho mist, kterými projížděl jejich kočárr. Po dvouhodinové prohlídce s Amandou jsme nasedli do autobusu a vydali se do Oxfordu, míista našeho pobytu. Tady jsme nejprve dostali volno na oběd a nákupy a od půl čtvrté jsme šli na prohlídku Christ Church College - jejich jídelnu velmi dobře známe z filmu o Harrym Potterovi. Následovala procházka po areálu univerzity - staré uličky, moderní knihovna i krásný park. V půl sedmé na nás již čekaly naše rodiny a teď se těšíme na večeři a odpočinek. Zítra nás čeká hrad Warwick a rodiště Williama Shakespeara. Všichni se máme moc hezky a zdravíme vás!

 

Den třetí

Máme za sebou den opravdu plný zážitků. Ráno, za mírného deště jsme vyjížděli z Oxfordu na hrad Warwick. První, co nás zaujalo byla jeho rozlehlost a hned jsme věděli, že nás po dnešku budou pořádně bolet nohy Hned po vstupu do areálu jsme si prohlédli reprezentativní prostory a pak přišel zatím asi největší zážitek ze zájezdu - Warwick Dungeon. Devět strašidelných místností s herci, kteří nás většinou v polotmě zábavně informovali o historii a děsivých událostech. Navštívili jsme pitevnu, popravčího, soudní místnost i dceru čarodějnice a u všech nás něco nebo někdo pořádně vyděsil. Děti byly nadšené! Hrad Warwick ale nabízí mnohem více, prošli jsme velké přírodní bludiště s úkoly a dokonce viděli rytířský turnaj mezi Lancastery a Yorky se zajímavým příběhem i souboji. Z Warwicku je to jenom necelá půlhodinka do Stratfordu nad Avonou. Paní průvodkyně nám v autobuse vyprávěla o jeho životě a potom jsme při procházce mohli naživo vidět jeho rodný dům, školu, kterou navštěvoval, i kostel, ve kterém je pohřben. Zasloužené volno děti většinou využily k nákupům, zítra už je před námi poslední den, takže je nejvyšší čas na pořízení dárků. Zdravíme vás z cesty do rodin a přihlásíme se zase zítra večer z Londýna.

 

Příspěvek Adama pokorného (neupraveno)

Dne 26. května jsme se vydali do Warwick castle. Nejdříve jsme šli do Warwick castle Dungeon. Warwick castle Dungeon je strašidelný hrad s různými atrakcemi jako jsou strašidelné zrcadlové bludiště, jak se popravovalo a mučilo za středověku atd. Po skončení Warwick castle Dungeonu jsme šli do bludiště s vysokými keři a hradbami. A ke konci jsme se šli podívat na koňské boje za středověku. Vyjeli jsme z Warwick castle a jeli jsme do Stratfordu se podívat na rodné místo Williama Shakespeara a jeho díla. Celý den jsme si moc užili. Byl to druhý nejlepší den ze zájezdu do Anglie.

 

Den čtvrtý

Čeká nás poslední anglický den, a tak si ho musíme pořádně užít. Ráno se scházíme už v sedm hodin u autobusu, což je na neděli velký nezvyk, ale máme dlouhý program. Asi za dvě hodinky už vystupujeme v Londýně, konkrétně v části Greenwich. První dojmy jsou skvělé - panorama s mrakodrapy i krásný park u Námořní akademie. Po chvíli čekání nastupujeme na loď a po řece Temži se přepravujeme do centra. Po cestě míjíme památky a zajímavosti moderních okrajových částí i ty stavby, které jsme dosud znali jenom z obrázků a učebnic angličtiny. Zhruba v jedenáct hodin vystupujeme u budov parlamentu a se svými učitelkami se vydáváme po hlavních památkách Westminsteru - Londýnské oko, Parlament, sídlo premiérky, sídlo stráží i Trafalgarské náměstí. Tam nakoupíme poslední suvenýry a hlavně jídlo na zpáteční cestu a ve dvě hodiny nás již vítá paní průvodkyně Líba. Tato velmi energická a vtipná dáma žije v Londýně již 40 let, její čeština je ale téměř bezchybná a lepší výklad bychom si snad ani nemohli přát. Cesta po památkách s ní a místním řidičem autobusu Bobbym trvala skoro 4 hodiny. Pak už byl nejvyšší čas na plavbu zpět k místu konání olympiády v roce 2012 a odjezd zpět domů. Cesta bude dlouhá, ale jsme unavení po celém dni chození na sluníčku, tak snad rychle uteče. Z cesty k Eurotunelu Vás zdraví paní učitelky i všech 52 dětí. Zítra se na Vás těšíme!

 

Příspěvek Adama pokorného (neupraveno)

Poslední a nejlepší den zájezdu do Anglie byl 27. května. Poslední den jsme jeli do Londýna se podívat na London Eye, Big Ben, atd. Ráno jsme vyjeli brzy ráno autobusem do přístavu. Pluli jsme po Temži na druhou stranu. Jak jsme pluli viděli jsme London Eye, Tower Bridge ale nemohli jsme spatřit Big Ben, protože jsme zjistili že se 3 roky opravuje, což nás naštvalo. Vydali jsme se k London Eye se podivat jak se nastupuje. Londen Eye se vůbec nezastavuje. Lidé vystupují za jízdy a i vystupují. Je to jako s vlakem v Hošticích. Šli jsme se podívat na parlament, atd. Po prohlídce Londýna pěšky jsme šli na autobus s českou průvodkyní která žije v Anglii. Prohlídka autobusem trvala úmorné 4 hodiny, ale bylo to pěkné. Někdy jsme zastavili a šli jsme si vyfotit pár památek. Například k Tower bridge. A konec byl zase tady a jeli jsme zpět lodí. Zpět domů jsme nejeli trajektem ale podvodním vlakem. Zabavili jsme se tím že jsme zpívali po celém vlaku. Byla to prostě zábava. Celkový den byl nejlepší ze všech dnů ze zájezdu do Anglie. Všichni jsou spokojení se zájezdem a klidně by jeli znova. Mockrát děkujeme že jste pro nás zařídili tento zájezd a také děkujeme všem učitelkám, které to s náma vydržely a průvodkyni paní Marušce.