Po dlouhé době se lyžařský výcvik 7. tříd neuskutečnil na rakouském Hochfichtu, ale na Zadově – Churánově. Skvělé zázemí nám poskytl Sport hotel Zadov (bývalá Olympia).

Lyžovali jsme na sjezdovce U Horejšů, která byla nedaleko hotelu nebo nás ski bus vozil na takzvanou Kobylu. Kromě sjezdových lyží žáci vyzkoušeli i lyže běžecké, ty však většinu z nich příliš neoslovily, přestože podmínky byly přímo pohádkové. Volné chvíle jsme vyplnili promítáním výukových filmů o sjezdování, běžkování, besedou se členem horské služby. Nechyběla ani návštěva místní vyhlášené cukrárny, zdravověda a také jsme se společně pobavili u her a kvízů. Sněhovou nadílku děti využily ke stavění iglú a sněhuláků.

Pro výcvik byly báječné lyžařské podmínky, každý den čerstvý sníh – prašan a vrátili jsme se bez úrazu. Co víc, bychom si mohli přát!

Patnáctého ledna ráno,
vyrážíme k Zadovu,
bereme si lyže, běžky,
sváču máme v batohu.

Sedmáci se těší velmi,
že budou týden lyžovat,
vzpomínají na družinu,
tam chodili bobovat.

Od úterka chumelilo,
libujem si v prašanu,
sjezdovky jsou upravené,
nejlépe však po ránu.

Rozděleni do dvou družstev,
spouštíme se ze svahu,
musíme být opatrní
a to zvláště na hlavu.

Oblíbeným naším svahem
je takzvaná Kobyla,
srdíčko nám tepe blahem,
jak je oblečena do bíla.

Máme s sebou také běžky,
učíme se odraz, skluz,
je to jiné než jít pěšky,
je to bezva, tak to zkus.

Na Zadově bylo prima,
hodně sněhu, krásná zima,
bylo přímo pohádkově,
zvládli jsme to všechno hravě.