Ve čtvrtek 7. 12. se třída 5.B vydala na nevšední prohlídku Jihočeského divadla. Napřed si děti vyzkoušely ,,bojovku", kdy formou různých úkolů rozmístěných po divadle, rozklíčovaly historii Jihočeského divadla.

Zábavnou hru vystřídal pan František Řihout, dramaturg opery Jihočeského divadla, který žáky vytáhl na jeviště, za jeviště a prošel s námi zkrátka zákulisním labyrintem. Přitom dětem poutavě vyprávěl zajímavosti o divadle. Zastavil se i například v baletním sále, který oslovil zejména dívky. Děti pak také pozorovaly světové baletní ,,špičky" při zkoušce. Pan dramaturg nás zavedl i na scénu ,,Na Půdě", kde jsme spatřili, jak se pripravují kulisy na představení. Neminuly nás herecké šatny, kde zaznívá ,,zlom vaz" před vstupem na jeviště. Máme tak za sebou jedinečný, kulturní zážitek.