V pátek 6. října nahlédly žákyně naší školy Kristýna Edlová, Simona Šachlová, Silvie Vološyn spolu s vyučujícími Lenkou Dvořákovou a Ivanou Jandovou do tajů naší vědy v prostorách Zemědělské a technologické fakulty v Českých Budějovicích.

Noc vědců je akce, která na jeden večer oživuje stovky vědeckých budov. V České republice se koná od roku 2005. Návštěvníkům se otevírají univerzity, vědecké ústavy, hvězdárny a další instituce. Členové naší výpravy měly možnost zjistit svou krevní skupinu, oddělily DNA z banánu, dozvěděly se o prvocích žijících v bachoru krav, a kde se berou vejce. V rybářském koutku jsme viděly jesetera, úhoře a ochutnaly pečené ryby. V samém závěru se děvčata nechala vyfotit ve fotokoutku a na památku si odnesla fotografii z polaroidu. Na Hlubokou jsme se vracely ve večerních hodinách nabité novými informacemi. Akce se nám moc líbila a těšíme se na příští rok.

View the embedded image gallery online at: