Šesté ročníky všechny moc zdraví ze svého výletu na sever Čech. V dopoledních hodinách jsme navštívili zámek Sychrov a překrásný hrad Frýdlant, odpoledne nás čekal zlatý hřeb výletu - výšlap na Ještěd.

Horké a slunečné počasí nám dopřálo dechberoucí výhledy a spolu se strmými cestami mnohé zmohlo tak, že se děti už nemohly dočkat večeře a zaslouženého odpočinku na hostelu.

Snídaně formou švédského stolu probudila nejen naše chuťové buňky, ale i všechna znavená dítka a my se tak mohli odebrat obdivovat krásu liberecké radnice. Vtipný průvodce nás seznámil s historií budovy, podívali jsme se do obřadní síně i na věž, ze které bylo vidět celé město a jeho okolí. Na horizontu se tyčil Ještěd a bylo nádherně. Odpoledne jsme strávili v iQLANDII, obrovském vědomostním centru, kde děti dostaly rozchod, aby se mohly věnovat oboru a tématům, která je zajímají. Včerejší fyzický výkon by jim těžko někdo uvěřil, protože vydržely tři hodiny pobíhat, objevovat a experimentovat na nejrůznějších stanovištích věnovaných fyzice, biologii, matematice a dalším. Mysleli jsme si, že po cestě zpět v autobuse bude klid a dětičky třeba usnou, ale zdá se, že je jsou nabité dojmy a rodičům je vrátíme plné síly. Zdar výletu!