Po roce jsme opět vyrazili na poslední akci deváťáků na naší škole - vodácký kurz. Od školy jsme odjížděli v osm hodin a o dvě hodiny později už jsme se naloďovali ve Vyšším Brodě.

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo celý den a všichni si užívali pravou vodáckou atmosféru. Po cestě jsme udělali občerstvovací zastávky v Rožmberku a kempu Branná. Kolem šesté hodiny jsme se vrátili zpět na naši základnu, kde už na nás čekala výborná večeře. Teď se chystáme na večerní táborák a děti snad i brzy do postele

Po vydatné snídani jsme se vydali sjíždět Vltavu z kempu U Vikinga pod Český Krumlov. Počasí se opět vydařilo a atmosféra na raftech byla skvělá. Dnes nás čekalo zdolávání mnohem více jezů než včera a všichni je zvládli na jedničku s hvězdičkou. Jediný, kdo nedobrovolně okusil teplotu vody, byl vedoucí kurzu - pan ředitel. V Českém Krumlově děti dostaly rozchod na občerstvení a odpočinek. Po návratu do kempu na nás čekala chutná večeře a nyní už si užíváme společných chvil u táboráku.

Po chladné hvězdné noci nás probudilo sluncem zalité ráno. Posilnili jsme se vydatnou snídaní a protože včerejší trasa od Vikinga do Českého Krumlova měla velký úspěch, dali jsme si ji dnes ještě jednou. Jezy jsme sjeli tak, jako bychom se v raftu narodili, a odvážnější otužilci neváhali sem tam skočit do vody a pocákat ty, kterým se tam úplně nechtělo. V Krumlově jsme si dali tradiční pauzičku na oběd a pak po ní ještě chvíli obdivovali město z vodní hladiny a věřte, že je to něco úchvatného. Poslední kilometry utekly doslova jako voda a my už se teď opálení a plní dojmů vracíme domů na Hlubokou. Ahóóój!