Každý z nás se jistě někdy přesvědčil o tom, že si s češtinou vždy nevystačí. Naše děti jsou si toho moc dobře vědomy a mnoho z nich si své dovednosti zlepšuje v jazykových kurzech, které během školního roku probíhají na hlubocké základní škole.  

Děti mají možnost si své pokroky ověřit u mezinárodních zkoušek, které organizuje Evropské centrum jazykových zkoušek, a Univerzita v Cambridge žákům následně vystaví certifikáty podle úrovně, jíž dosáhli v testovaných dovednostech (čtení, psaní, poslech, mluvení). Úrovně těchto certifikátů odpovídají úrovním Společného evropského referenčního rámce (A1 – C2).

Všichni naši žáci, kteří se ke zkouškám v květnu a v červnu přihlásili, dosáhli velmi pěkných výsledků. Menší děti zabodovaly u zkoušek YLE (Starters, Movers, Flyers), starší žáci se nebáli zkoušek pro dospělé (Key). Za zmínku určitě stojí úspěch Jana Petrlíka, který v osmé třídě složil zkoušku na úrovni B1. Tato úroveň odpovídá např. státní maturitní zkoušce z angličtiny.

Diplomy žákům na hlubocké radnici slavnostně předal pan starosta Ing. Tomáš Jirsa a zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek Ing. Michaela Bébrová. Poté pan starosta pozval děti za jejich krásné výsledky na zmrzlinu. My všem našim žákům gratulujeme a doufáme, že je angličtina bude bavit i nadále.