Poslední dubnový den se tým mladých zdravotnic ze třídy 9. B vypravil na Výstaviště v Českých Budějovicích, kde reprezentoval naši školu v soutěži Mladý zdravotník.Účastnily jsme se již v loňském roce a naše ambice byly dosáhnout letos lepšího výsledku. To se nám podařilo, i když jsme skončily těsně za medailovými pozicemi.

Český červený kříž připravil pět stanovišť, kde si žákyně musely poradit s ošetřením perfektně namaskovaných figurantů. Nechyběla resuscitace, epilepsie, hysterie, obvazová technika. Dále bezvědomí, krvácení, podvrtnutý kotník, úraz hlavy a transport zraněného. Do programu byla zařazena i nesoutěžní stanoviště, kde si účastníci soutěže mohli zabalit evakuační zavazadlo, zastřílet na cíl a určit méně známé zdravotnické pomůcky.

Naši školu reprezentovaly: Kristýna Balounová, Natálie Rédlová, Lucie Schacherlová, BarboraSíkorová, Trčková Adéla, náhradnice Natálie Mallátová

Dívkám moc děkuji za vzornou a úspěšnou reprezentaci školy. Průběh soutěže můžete zhlédnout ve fotogalerii.