V říjnu 2016 se Kateřina Macasová, žákyně 9. A třídy ZŠ Hluboká nad Vltavou, zúčastnila 7. ročníku literární soutěže pod názvem Jihočeský úsměv, kterou vyhlásila Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích a Jihočeský klub Obce spisovatelů.

Soutěž byla určena pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií v Jihočeském kraji ve věkové kategorii 6–15 let.Odborná porota vybrala ze 164 příspěvků, které byly zaslány z celého kraje, 10 nejlepších literárních prací. Jejich pisatelé byli oceněni diplomem na slavnostním vyhlášení dne 30. listopadu 2016. Mezi oceněnými byla i Kateřina, žačka naší školy, jejíž práce obstála i v tak silné konkurenci.

Srdečné blahopřání autorce úspěšné literární práce je zcela oprávněné.

Milí čtenáři, posuďte sami.

 Mgr. Milena Horníková, učitelka českého jazyka

Práce K. Macasové

diplom page 001