Jak prožili žáci poslední den kurzu?

Pondělí

Posíláme pozdrav ze Slavonic. I přes počáteční nepřízeň počasí jsme si plnými doušky užili návštěvu v jihlavské ZOO a v odpoledních hodinách (již za svitu slunce) jsme dorazili do Bejčkova mlýna.

Po vydatné večeři jsme se seznámili s nejbližším okolím a všemi místními zvířaty a nyní se sportovní nadšenci chystají společně fandit naší hokejové reprezentaci. S ostatními si jdeme užít pobyt na čerstvém vzduchu.Děkujeme paní Kostkové za sladké občerstvení.

Úterý

5. B

Dnes jsme se probudili do slunečného rána a po snídani vyrazili vlakem do Dačic. Navštívili jsme zámek, kde nás nadchl zámecký průvodce velmi poutavým výkladem a poté jsme zhlédli muzeum kostky cukru. Prošli jsme si zámecký park a následně se přemístili do leteckého muzea, které nás překvapilo rozmanitostí exponátů i možností sednout si do letadla i vrtulníku. Na závěr nechyběl samozřejmě rozchod a nákupy.

5. A

Třída 5. A vyrazila do Slavonic, kde je čekal výukový program o včelách, který děti velmi zaujal. Odpoledne jsme navštívili bunkry z 2. světové války, bohužel již v pláštěnkách. Večer se těšíme na kulturní program.

Středa

5. B 

Dnes jsme se vydali na celodenní výlet na hrad Landštejn. Ještě před odchodem jsme si stačili zahrát společenské hry a poté se vydali do lesů České Kanady. Zřícenina hradu děti překvapila svou velikostí a zachovalostí, pokochali se nádherným výhledem z hradní věže, koupili suvenýry a vyrazili na autobus. Vzhledem k časové tísni jsme závěrečný úsek zvládli v rekordním čase. V nohách máme 20 km a děti za tento výkon zasluhují velkou pochvalu.

5. A strávila den v Dačicích prohlídkou zámku, muzea kostky cukru a skvěle si užili v leteckém muzeu. Nechyběl samozřejmě rozchod a nákupy. Na zpáteční cestě se zastavili v muzeu samorostů a den zakončíme společenskými hrami. 

Čtvrtek

5. B

Dnes jsme se dopoledne vydali do Slavonic, kde nás čekal výukový program "Jak Grázl vyloupil městskou pokladnu" a vydali jsme se po stopách jeho loupežné výpravy. Cestou na oběd jsme ještě navštívili muzeum samorostů. Odpoledne jsme si prohlédli pevnostní areál, prozkoumali vojenské bunkry a poté jsme absolvovali cestu pohádkovým lesem. 

5. A

Třída 5. A se vydala za příznivého počasí na turistickou výpravu na hrad Landštejn. Cestou děti objevovaly další vojenské bunkry. V areálu hradu si děti mohly splnit zajímavé úkoly z jeho historie. 

Pátek