Na konci března nám naše paní učitelka Lenka Dvořáková nabídla, že se můžeme zúčastnit zdravotnické soutěže. Jelikož máme v letošním roce zdravovědu, neváhaly jsme a daly dohromady pětičlenný tým. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než se pilně připravovat.

Když se termín blížil, nervozita stoupala. Dva dny před odpadla naše velitelka týmu. Naštěstí spolužačka přijala nabídku náhradnice a soutěž nebyla ohrožena.     

Akce se konala ve čtvrtek 4. 5. 2023 na Výstavišti v Českých Budějovicích, kam jsme odjely společně autobusem. Nástup hlídek byl již poránu, ale my na řadu přišly až kolem půl dvanácté. V areálu Pivovarské zahrady byl připraven bohatý doprovodný program (nesoutěžní stanoviště). Zbyl i čas ještě procvičit obvazové techniky a dát si pár posledních rad. Na prvním stanovišti se nám nevedlo úplně nejlépe. Druhé zvládáme o poznání lépe a na zbývajících třech si již vedeme opravdu dobře. I když jsme se neumístily na stupni vítězů, tak máme nové zkušenosti z první pomoci a spousty zážitků. Poučeni z chyb se těšíme na účast v příštím školním roce. Celý den byl moc fajn.     

Co vše jsme musely zvládnout: resuscitaci, hysterii, epileptický záchvat, druhy krvácení, popáleninu od ohně, podchlazení, obvazové techniky, transport zraněného, pohmožděný kotník.

Kristýna Balounová, Natálie Rédlová, Lucie Schacherlová, Barbora Síkorová, Adéla Trčková