Z Lipna jsme právě vyrazili (13:30), příjezd ke škole předpokládáme před 15 hodinou. Prosíme nechte nám prostor pro autobus.
 
Pondělí

Zdravíme vás z lyžařského pobytu žáků 3. tříd naší ZŠ v Kobylnici. Po ubytování a obědě jsme se na rozkoukání vydali podél Jezerní sjezdovky zmapovat terén. Cílem byla Stezka korunami stromů, kde děti utratily téměř všechny své úspory.

Po vykoupení obchodu se suvenýry jsme zamířili na vrchol v naději, že zahlédneme bílý kopec. Ani z ptačí perspektivy jsme sníh nenašli. Odvážnější na cestu dolů zvolili tobogán.

Jako druhý bod odpoledního programu byl aquapark. Celé dvě hodiny děti dováděly ve vodě, většina návštěvníků po našem příchodu opustila bazén a my ho tak měli celý jen pro sebe. Příjemně unaveni po celém dni jsme zhltli večeři a před spaním nás ještě čeká přednáška o bezpečnosti na sjezdovkách (10 pravidel FIS o chování na sjezdových tratích).

PS: Zítra vyrazíme na svah …

 

Úterý

Hned druhý den jsme vzali svah i zbytky sněhu útokem. Po rozřazení do skupin se početnější část vydala na Jezerní sjezdovku a začínající lyžaři se rozjezdili ve Fox parku za vydatné podpory a fandění lišáka Foxe. Odpoledne jsme se na velký svah již vydali všichni.

Po ukončení provozu jsme navštívili Motýlí dům, kde jsme obdivovali exotické motýly z celého světa. Naší nejčastější volnočasovou aktivitou je sledování všemožných meteorologických aplikací a nestačíme se divit, kolik různých variant předpovědí počasí je možné v jedné hodině zaznamenat, a jak často se mění. Chvilku je situace nakloněna nám, chvilku panu řidiči. Řidič zatím "bohužel" vede 2:0.

Středa

Narozdíl od jiných částí Čech k nám bohužel hlášená sněhová kalamita nedorazila. Přesto jsme středeční dopoledne opět strávili na svahu, kde jsme poctivě na zbytcích sněhu trénovali a vylepšovali lyžařskou techniku. Po vydatném obědě nás pan řidič odvezl do Frymburka na Martu, kde jsme si rozděleni do třech skupin užili snowtubing, bobování a kulturní program - zpěv za hodnotné ceny a disco. Odpoledne jsme zakončili dvouhodinovou návštěvou Hopsária.

Čtvrtek

Čtvrteční den jsme zasvětili celodennímu lyžování. Slibované sněhové nadílky jsme se nedočkali, zato sněžná děla to na nás sypala nepřetržitě celý den. Naše naivní představa, že děti sportovním výkonem řádně unavíme se nekonala a nyní před očekávanou diskotékou děti opět hýří energií a těší se na společný tanec a přichystané hry. Zabaleno už máme, identifikace svršků nebyla úplně jednoduchá, ale věříme, že věci v kufrech patří jejich majitelům. Děti už se na vás moc těší!

Pátek

UFFF!!! Poslední den lyžařského kurzu začal již brzo ráno. Po snídani jsme se naladili na závodní atmosféru a vyrazili směr Frymburk,kde pro nás již byl připraven obří slalom s časomírou.Po svačině a rozdání startovních čísel jsme se již řadili na startu. Konečně jsme se dočkali i prvních sněhových vloček a krásně upravené sjezdovky. Všichni soutěžící do závodu vložili své maximum a statečně bojovali od startu do cíle. Medailí byli přímo na svahu oceněni ti úplně nejrychlejší z celého startovního pole, po obědě jsme vyhlásili tři nejlepší z každého družstva.Pak už jsme vysloveně našlapali do autobusu veškerou bagáž a vyrazili směr Hluboká.