Čtvrteční článek i fotky z lyžařského kurzu jsou tady... a jedna píseň na závěr :-)

Pondělí

Zdravíme všechny ze Zadova. I když tu není sníh, máme se moc prima a první den jsme měli nabitý. Po ubytování a dobrém obědě vyrážíme směr Churáňov - meteorologická stanice. Zde nás pan meteorolog zasvětil do tajů speciálních měřidel vody, sněhu a větru. Dožadovali jsme se brzké sněhové nadílky, ale slíbena nám nebyla.

Poté se vydáváme na zdravotní procházku do místní šumavské přírody. Příjemně unaveni se vracíme na hotel a těšíme se na večeři. Po sedmé hodině večerní se ještě scházíme ve společenské místnosti a po sdělení si důležitých informací hrajeme pantomimu a skvěle se bavíme.

 

Úterý

Druhý den lyžařského kurzu se nám velmi vydařil. Ačkoli jsme se obávali přeplněné sjezdovky na Kvildě, vše nakonec dopadlo báječně. Většina škol po obědě odjela na hotely a my využili zcela volných sjezdovek jen pro sebe. My oběd vyřešili pro dnešek formou obědového balíčku.Ne všichni žáci uměli lyžovat, ale odpoledne se již celý kurz proháněl na svahu. Jsme moc vděční, že můžeme využít sněhu, který nabízí pouze Kvilda. Dokonce nám chvilkami i chumelilo.Dnešní večer si děti zahrají Kimovu hru a dozví se něco ze zdravovědy. Zítra nás totiž čeká beseda se členem Horské služby ČR. Měli bychom si zajít i do cukrárny.

Středa

Třetí den našeho šumavského pobytu jsme opět zahájili dopolední lyžovačkou. Po snídani jsme skibusem, který nás nabírá přímo před hotelem, dojeli na kvildskou sjezdovku. Přestože se sem sjíždějí školy z širokého okolí, máme čas i prostor na výcvik a fronty nejsou nijak dramatické. Po návratu na hotel a dobrém obědě jsme procházkou došli na stanici horské služby, kde se nám dostalo vyčerpávající přednášky o práci záchranářů a měli jsme možnost posadit se téměř do všech vozidel HS. Pak už následovala dlouho očekávaná návštěva cukrárny Ella, kde se každý odměnil výborným zákusekem, palačinkou nebo pohárem. Večer nás čeká program nachystaný dětmi a dle právě probíhajících připrav se zdá, že to bude večer velkolepý.

A mimochodem, komu včera uniklo, televize Nova se "zajímala" o náš pobyt zde a v hlavních zprávách se objevili i někteří naši lyžaři. Respektive mihli.

Čtvrtek

Abychom využili celého čtvrtečního dne k lyžování, vyrazili jsme na Kvildu hned poránu. Stejný nápad však měly i jiné školy, a tak fronty byly poněkud delší. Proto někteří vyzkoušeli, zda výstup po vlastních nebude rychlejší. Přesto se nikdo nezlobil, radovali jsme se z toho, že jsme venku, můžeme lyžovat a být spolu.

Počasí bylo opravdu proměnlivé. Chvílemi vysvitlo sluníčko a vypadalo to, jako když začíná jaro. Za pár minut začalo chumelit a nakonec padal mokrý sníh.

Po příjezdu na hotel nám byla velkou odměnou rajská omáčka a všem se dělaly boule za ušima. Po večeři nás čeká poslední společný večer a balení. Pokud nám bude přát počasí, budeme lyžovat ještě v pátek dopoledne.

Náš pobyt utekl jako voda a zítra nás můžete okolo druhé očekávat zpět na Hluboké.

Milí sledovatelé našeho webu. Ještě se s vámi musíme podělit o jednu píseň, kterou nám na závěr lyžařského kurzu připravily jako překvapení spokojené účastnice - Maruška Veselá a Stella Menzingerová. Maruška kromě zpěvu hrála i na ukulele. Bylo to dojemné a my jim za to moc děkujeme.

Píseň Půlnoční, Václav Neckář

Lyžařská

Jedem takhle na lyžák,
jedem po cestě.
Za okny není žádný sníh,
Zadov je uzavřen.

Haleluja, Halelu-u-u-u-ja

Lyžáku náš ty poslední, 
neopouštěj nás.
My chcem tu být dál.

Haleluja, Halelu-u-u-u-ja

Učitelé vážení,
moc vám děkujem.
Že jste to s námi zvládli,
máme vás rádi.

Haleluja, Halelu-u-u-u-ja