Další zprávy z výletu...

Pondělí

Cestu vlakem jsme zvládli v pohodě, i když za oknem se čerti honili a pan učitel se dal na modlení. Poté zněl úkol jasně a to postavit stanový tábor do kruhu, jak jsme úkol dodrželi, můžete posoudit sami. Dost dlouho to vypadalo, že budeme nocovat pod smrkem, ale nakonec se dílo podařilo.

Odpoledne jsme zahájili zkouškou teploty vody v Lipně, dle fotek můžete posoudit, že byla optimální. Ti z nás, kteří byli zimomřiví, zůstali na břehu a věnovali se nejen míčovým hrám, ale i stavění hradu z písku. Poté jsme se zkusili natrénovat na zítra a vydali se po stezce do Horní Plané a s vypětím sil na rozhlednu, ze které byly (i když v oparu) krásné výhledy. Taková krásná rozhledna a nemají tu výtah…

Nyní jsme na večeři a těšíme se na další možnost koupání a večerních her. Uvidíme, zda dodržíme nařízenou večerku ve 22 hodin.

Držte nám palce, ať nezmokneme, zatím je to dobré.

Vaše 7.B

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/787-vylet-7-b#sigFreeId9b2b379a35

 

Úterý

Dnešní den jsme zahájili jízdou vlakem do Černého Kříže, který byl výchozím bodem naší výpravy na Medvědí stezku. Věřte nebo ne, ale naše nohy dnes zvládly ujít přes 30 000 kroků, to vychází zhruba na 19 km. I když jsme značně a hlasitě remcali a neustále se ptali: „ a kdy už tam budem?“ se zastávkou na Jeleních vrších a nabráním ztracených sil zhruba po pěti hodinách cesty dorazili až do bodu B, kterým byla zastávka v Ovesné. Medvěda jsme dnes na stezce neviděli ani nepotkali, ale chůze některých z nás se chůzi medvěda v posledních kilometrech dost podobala. Nyní užíváme příjemně teploty jezera Lipna a výborné večeře. Určitě se některým z nás zítra nebude chtít odjíždět

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/787-vylet-7-b#sigFreeId8d56178540