Nikoho už asi nepřekvapí, že naše děti okouzlilo divadlo. Tentokrát se pod vedením pana učitele Starce do Divadla na Vinohradech vydali žáci 9. ročníků. Na programu dne byl Revizor - satirická komedie ruského prozaika a dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola.

Přestože jsme měli možnost ve hře vidět několik známých hereckých hvězd, např. Václava Vydru nebo Aleše Procházku, naše děvčata měla oči jen pro Marka Lamboru, který v dramatu ztvárnil jednu z vedlejších rolí. Po divadle a přestávce na oběd žáci zamířili do Národního muzea. Společně jsme vyjeli výtahem do kupole, odkud se skýtá nádherný výhled na Prahu. Poté děti dostaly rozchod a mohly si v muzeum prohlédnout to, co je zajímalo, ať už expozici Zázraky evoluce s kostrou plejtváka myšoka, Sály minerálů, nebo netradičně pojatou výstavu věnovanou slavným českým skladatelům. Z výletů žáci odjížděli plni dojmů a snad i o trochu chytřejší.