Pondělí

Po týdnu opět zdravíme všechny z lyžařského kurzu tentokráte 4. tříd z Lipna nad Vltavou. Dojeli jsme v pořádku, ubytovali jsme se a po obědě jsme již spěchali na sjezdovku. Následovalo rozřazení do skupin. Někteří zažili své první krůčky na lyžích, seznámili se s lišákem Foxem a zdatnější lyžaři již zdolávali Jezerní sjezdovku. Těšíme se na zítra.

 

 

Úterý

Po vydatné snídani jsme se i druhý den lyžařského kurzu vydali brázdit lipenské sjezdovky. Celé dopoledne jsme strávili na svahu, kde jsme se učili novým technikám a dovednostem. Počasí nám přeje, i když sluníčko se před námi ještě stále schovává. Po obědě jsme opět pilovali techniku a zdokonalovali své již nabyté dovednosti a najížděli další kilometry na sněhově bílých lipenských kopcích. Po náročném dni stráveném na sjezdovkách jsme si zasloužili odměnu. Děti naběhly do prodejny Coop jak kobylky a za celodenní lyžařské výkony se patřičně ohodnotily. Moc zboží po našem „nájezdu“ v regálech nezůstalo. Pak naše kroky směřovaly za teplem do Motýlího domu Papilonia, kde jsme obdivovali různé druhy cizokrajných motýlů z celého světa, kteří poletovali v naší bezprostřední blízkosti a na některým šťastlivcům dopřáli kontakt ještě bližší. Po večeři nás čekaly deskové hry a teď už hurá do peřin.

 

Středa

Středa 26. ledna 2022 se nesla v duchu lyžování a zasloužené relaxace. Dopolední výcvik v mrazivém počasí nám dal pořádně zabrat, a tak jsme se odpoledne těšili na zábavný program. Po obědě jsme pospíchali do skiparku Kubík ve Frymburku, kde nás čekal trojboj – sjezd na sáňkách a bobech, tubing na horské dráze a soutěžní karaoke zpívání se svačinou a teplým čajem, který se v dnešním mrazivém zimním počasí opravdu hodil. Poté jsme se přesunuli do Lipna nad Vltavou, kde nás ještě čekalo hodinové řádění v Hopsáriu a vodní radovánky v Aquaworldu. Celý den jsme si náramně užili, teď už nás čeká jen večeře, dlouhé fénování a spánek. Dobrou noc a pusu posílají vaše děti.

 

Čtvrtek

Čtvrtek.Tak jsme se konečně dočkali a na dlouhé lipenské pláně svítilo celý den sluníčko.V tomto krásném zimním počasí jsme celé dopoledne i odpoledne zdolávali nástrahy všech sjezdovek ski areálu Lipno nad Vltavou.Na svazích jsme pilovali techniku, nacvičovali slalom, zdokonalovali se v již naučeném a dělali různá zábavná cvičení -jako jízda ve vláčku,na muldách a malých skokáncích.Všichni si slunečný den užili a večer se těšili na dlouho očekávanou diskotéku.Ta byla nabitá soutěžemi a tanečníci předváděli neuvěřitelné taneční kreace.Potom už nás čekalo balení a těšení se na poslední den lyžařského kurzu a soutěž ve slalomu.

 

Pátek

A je tu závěrečný den našeho lyžařského kurzu. Za vydatného sněžení jsme se vydali na sjezdovku Marta nad Frymburkem. Po rozlyžování a seznámení se s pomou, vysvitlo slunce, ukázala se modrá obloha. V ten moment se postupně všech 45 závodníků postavilo na start obřího slalomu a vydali ze sebe své lyžařské maximum. Na svahu byli vyhodnoceni tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší dívky. Na závěr jsme vyhlásili a odměnili i tři rychlíky z každého družstva. Po návratu zpět na penzion už nás čekal jen oběd, nakládání kufrů do autobusu, poslední přepočítání všech účastníků a odjezd domů. Děkujeme dětem za výborné sportovní výkony, statečný přístup a slušné chování.

Vaši instruktoři.