V minulém týdnu vyrazila 8.B na školní výlet do Lipna nad Vltavou. Hlavním cílem výletu bylo navštívit Stezku korunami stromů a bobovou dráhu, ale také užít si čas strávený v kolektivu spolužáků, protože děti strávily většinu školního roku doma u počítačů.

Ke Stezce korunami stromů jsme se přiblížili sedačkovou lanovkou, abychom se hned zrána příliš neunavili. Děti při stoupání po stezce zastavovaly na poučných stanovištích, kde se dozvěděly zajímavosti z přírody i ze stavby stezky samotné.

Na vrcholu jsme si patřičně užili vyhlídku na Lipno a posilnili se řízky z domova. Dolů ze stezky osmáci sjížděli nejdelším suchým tobogánem v České republice.Naší další zastávkou byla bobovka, kde si žáci mohli vyzkoušet jak starší, tak novou, modernější bobovou dráhu. Zde jsme se trochu zdrželi - některé děti si chtěly přikoupit další jízdy a především zde měli dobré občerstvení.Na závěr výletu jsme se šli projít přes přístav na pláž, kde se žáci mohli vykoupat.

Byl to poměrně náročný den, a tak není divu, že většina dětí cestu domů autobusem prospala. Už dlouho jsme si spolu nějaký den takhle neužili a chtěla bych všechny pochválit za jejich ukázněné chování.

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/624-vylet-8-b-2#sigFreeIda1b4c92755