Páteční prohlídka slavonického podzemí a cesta domů...

Pondělí

Zdravíme z prvního dne turistického kurzu 5. tříd. Přes spoustu objížděk jsme dorazili do jihlavské ZOO. Děti posvačily řízky od maminek a vydaly se na prohlídku výběhů a pavilonů. Odpoledne jsme přejeli na ubytování do Bejčkova Mlýna nedaleko Slavonic.

Děti si prohlédly celý areál, vyzkoušely prolejzačky, trampolínu i velké šachy a krmily zdejší zvířata. Teď si po večeři užívají osobního volna a   dovádějí na pokojích. Je tu vcelku špatný signál a tak si spolu i povídají a je to fajn.

Úterý

V úterý dopoledne jsme se vypravili do Slavonic, kde jsme absolvovali netradiční prohlídku města. Průvodkyně nas seznámila se zajímavou postavou slavonické historie - loupežníkem Grázlem, po jehož stopách jsme se vydali a obešli nejdůležitější budovy ve městě. Naší pozornosti neunikla ani místní věž, ve které jsme napočítali na sto osmdesát  schodů.  Poté, co děti poobědvaly borůvkové knedlíky, následoval fyzicky náročnější odpolední program. Nejprve si prohlédly vojenské bunkry a pak ve skupinkách plnily úkoly v pohádkovém lese. Žáci dnes celkem nachodili kolem dvaceti kilometrů a za svůj výkon dostali diplom a magnetku s obrázkem Slavonic na památku.

Středa

Jsme v půlce našeho kurzu a my jedeme dál. Na dnešní program jsme se rozdělili. "Áčko" vyrazilo na dlouhou túru k hradu Landštejn a "béčko" se rozjelo do nedalekých Dačic. Počasí nám přeje a celý den svítilo sluníčko, i když teploty nejsou úplně vysoké. Během cesty na Landštejn jsme s dětmi sbírali houby, které jsme hned po příchodu předali do kuchyně a už se nemůžeme dočkat zítřejší večeře. Na Landštejně jsme si udělali malý piknik, snědli obědové balíčky a pustili se do plnění úkolů při poznávání hradu. Zpátky jsme jeli autobusem ze Starého Města pod Landštejnem do Slavonic. Skupina v Dačicích navštívila místní zámek, kde žáci absolvovali prohlídku a vystoupali na ochoz věže. Teď všichni pilně trénují na večer, v  plánu je totiž "Hluboká má talent" a děti chtějí mít vystoupení co možná nejnacvičenější.

Čtvrtek

Středeční kulturní večer překonal naše očekávání. Žáci si připravili vystoupení všeho druhu. Bavili nás tanečnice, zpěvačky, ale i herci a kouzelníci, vyslechli jsme vtipy i děsivé historky. Největší talenti byli po zásluze odměněni. Dnes se skupiny vystřídaly a zatímco béčko šlapalo na Landštejn, áčko vyrazilo na návštěvu dačického zámku. Část dětí se dokonce rozhodla jít zpět Landštejna pěšky a zvládli tak za dnešek neuvěřitelných 27 kilometrů! Děti jsou teď po večeři a my máme pocit, že se něco chystá ...

Pátek

Jedeme domů, v plném počtu a všichni zdraví. Na páteční dopoledne jsme ještě měli na programu prohlídku slavonického podzemí a při cestě na ubytování krátkou zastávku na sbírce samorostů.   Děti jsou plné dojmů a těší se domů, až budou zážitky sdílet se svými nejbližšími.