Dne 25. 6. 2019 navštívili žáci 9. A náš národní podnik Budějovický Budvar, n.p., aby objevili tajemství výroby budějovického piva, které se zde vaří již od roku 1895. Prohlédli jsme si celý pivovar - ohřáli se ve varně piva (i když se zrovna toho dne venkovní teplota téměř rovnala teplotě ve varně ), zchadili se u ležáckých tanků (to bylo v tomto tropickém dni velice příjemné) a málem ohluchli v lahvovně.

Po celou dobu nás doprovázel velmi vstřícný průvodce Tomáš, který nám celý postup výroby zlatavého moku popsal a vysvětlil svým erudovaným výkladem a to včetně ukázky potřebných surovin. Celou exkurzi jsme zakončili prohlídkou Pivovarského muzea, které zachycuje dějiny výroby piva v Českých Budějovicích s využitím velmi pěkně vytvořených videoprojekcí.