Přírodovědné soutěže a jak se na ně připravit je jedno z témat, která připravil Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s českobudějovickými gymnázii a Domem dětí a mládeže pro nadané žáky.

Ve středu 21. 11. 2018 jsme s vybranými žáky vyrazili do českobudějovického Domu dětí a mládeže za získáním nových informací k přípravě na biologickou olympiádu. Paní ředitelka DDM, Hana Korčáková, dětem přiblížila, jak se co nejlépe na biologickou olympiádu připravit. Zároveň však podotkla, že je nutné, pokud chtějí uspět, připravovat se průběžně doma ve svém volném čase. Součástí byl i motivační pracovní list, poznávání rostlin a živočichů. Největší počet bodů získal Petr Joza z 9. třídy, jenž dostal od DDM knihu. Náš malý výlet byl pro žáky, mající zájem zúčastnit se biologické olympiády, velkým přínosem. V lednu nás čeká téma Víme, co jíme aneb Potraviny pod lupou, v dubnu Fotosyntéza.