Pravidelně na konci října navštěvují žáci sedmých tříd malebné městečko Protivín. Proč? V sedmém ročníku probírají v přírodopisu plazy a v Protivíně je unikátní ZOO se 22 druhy krokodýlů. V letošním roce přibyl nový druh Crocodylus johanatus, kterého věnovaly ZOO šikovné žákyně – vyrobily jej v hodinách ČSP a pojmenován je po autorkách – Johaně a Natálii, viz fotogalerie. Za prohlídku stojí také želvy a hadi, o kterých vždy zajímavě hovoří zaměstnanci a ošetřovatelé ZOO.

Děti nevynechaly ani letos prohlídku expozice místního muzea, která je rozdělena na dvě části – historickou a přírodovědnou. Zajímavé jsou zvlášť interaktivní tabule a panely, které jsou poučné a hlavně zábavné, což se většině návštěvníků líbí.I

nfocentrum nabízí výstavu koster různých živočichů – nosorožce, žirafy, geparda, varana a makety hradů a zámků, které šikovní modeláři vyrábějí z dřevěných špejlí. Pro zajímavost – na Hlubokou jich bylo spotřebováno podle informací 2 500.

Návštěva Protivína se tradičně stává zajímavým projektem, který doplňuje hodiny přírodopisu, a počítáme s ním i do budoucna.