Jedno úterý v červnu je na naší škole tradičně věnováno výletům, proto se i letos osmé třídy vydaly na jeden den poznávat krásy České republiky. Tentokrát jsme vybrali za cíl bývalé královské město Jihlava.

Odjížděli jsme již v 7:15, protože nás čekala dvouhodinová cesta. Po příjezdu jsme nejprve navštívili podzemí, kde nás milá paní průvodkyně seznámila se zajímavou historií i současností těchto 25km dlouhých chodeb pod městem. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že ještě před nedávnem bylo možné podzemím dojít z banky přímo do restaurace nebo z mlékárny do pekárny. Každé podobné místo má svá tajemství a legendy, děti především zaujalo to, že místní zdi v noci svítí a občas se objevuje záhadná postava. Po prohlídce následovala pauza na oběd na hlavním náměstí a pak jsme již pospíchali do jihlavské zoologické zahrady. Ta je krásně upravená a plná promyšlených detailů k různým tématům – od tropického pavilonu s vrakem letadla až po africkou domorodou vesnici. Spousty zvířat ve velkých výbězích nás bavilo skoro 3 hodiny, ve všední den byla zoo téměř prázdná, takže jsme si vše mohli v klidu prohlédnout. Při zpáteční cestě přes Telč jsme si autobuse odpočinuli i zazpívali a už se těšíme na další výlet.