Přinášíme kompletní fotografie a zprávy z posledního dne dne na raftech.

Den první

Ráno jsme vyrazili z Hluboké do kempu u Vikinga, kde jsme se ubytovali v chatkách, vyfasovali rafty a vyjeli směr Vyšší Brod. Odtud jsme se plavili na raftech asi 28 km zpět do našeho kempu. Během cesty jsme zdolali tři jezy, na kterých všechny děti vzorně postupovaly podle pokynů.Svou výjimečnou techniku předvedl i velitel zájezdu, když po svém zpětném manévru nečekaně vypadl z raftu (podruhé po 25 letech). Po cestě jsme několikrát zastavili na občerstvení. Děti si první den moc užily a už se těšíme na zítra. Ahoooj...

 

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/280-rafty-2#sigFreeIdb8f72c88fb

Den druhý

Po ránu jsme vyjeli z kempu směrem do Krumlova. Po cestě nás čekalo mnoho jezů, které jsme však sjeli s noblesou. Děti už se na raftech cítí jako doma. V Českém Krumlově jsme si udělali delší přestávku, při které si žáci prošli historické centrum a došli si na oběd. Naše dnešní cesta končila kousek za Českým Krumlovem v Bistru u motokár, kde ti nejodvážnější změřili své síly v závodu motokár. Po přijezdu do kempu se děti nechávaly unášet proudem řeky. Po večeři se všichni připravují na večerni taborák a nabírají síly na zítřejší den. Dnešní manévry zvládl velitel kurzu v suchém triku a s "usměvem" na rtech bojoval na jezu U Liry.

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/280-rafty-2#sigFreeId2415ca520e

Den třetí

Den jsme začali opět výbornou a rozmanitou snídaní formou švédských stolů. Po včerejším úspěchu na krumlovských jezech jsme dnes zopakovali stejnou trasu. Vzhledem ke slunečnému a velmi teplému počasí byly děti více ve vodě než v raftech a chvílemi si připadaly už na prázdninách. Z kurzu si domů vezeme mnoho zážitků, skvělou atmosféru a bezva partu. Všem účastníkům děkujeme za skvěle strávené tři dny. Ahoj!

Mgr. Jaroslav Schmied 
Mgr. Magda Jíšková

Mgr. Šárka Jeřábková

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/280-rafty-2#sigFreeIda9c90ad085