Přinášíme kompletní reportáž a fotografie z naší cesty.

První zprávy z Itálie.

Dnes v 7h.ráno jsme úspěšně dojeli do místa našeho týdenního pobytu. Měli jsme štěstí, hned nás ubytovali. Poté jsme šli prozkoumat naše blízké okolí a hlavně jsme museli vyzkoušet teplotu moře, u kterého jsme strávili celé krásné slunečné odpoledne. A musíme vám říci, že to tedy stojí za to....

Pozdravy do Čech zasílaji Jana Janská, Aneta Svobodová a vaše děti...

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeId48ff0fbcbc

Pondělí

Překrásné městečko na pobřeží Jaderského moře Cattolica nás uvítalo slunečným počasím a teplotami okolo 30 stupňů, které zatím stále panují. Každý den se koupeme v moři, sportujeme, stavíme z písku velestavby, brázdíme podél pobřeží na nafukovacích příšerách všeho druhu a také podrobně poznáváme mořské dno a jeho obyvatele. Dopoledne jsme byli na projížďce městem turistickým vláčkem. Jídlo je moc dobré, můžeme si vybrat, co chceme a kolik toho chceme. Každý večer chodíme do centra na zmrzlinu a na nákup všeho možného. Včera jsme zhlédli kouzelnické představení, street dance a zpívající fontánu. 

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeIdd37e85371d

Úterý

Úterní odpoledne jsme na pláži věnovali soutěži o nejkrásnější sochu z písku. Téma bylo volné, děti mohly stavět, co je napadlo. Všichni stavitelé se do této výzvy pustili s takovou vervou, že jsme nakonec 1.místo udělili všem, jelikož dle našeho názoru, nešlo určit pořadí . No, posuďte sami !

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeId72ef4a5c05

Středa

Ve středu 13.6.2018 jsme navštívili v nedalekém městečku Riccione zábavný park a delfinárium  Oltremare, kde jsme měli možnost zhlédnout krásná představení se zvířaty – viděli jsme práci s dravci, kteří nám přelétávali přímo nad našimi hlavami,  vystoupení papoušků, klokany, svezli se na lodičkách, kde jsme vodními děly zasahovali projíždějící spolužáky, ale ze všeho nejvíc jsme se všichni těšili na hodinovou  show s delfíny, která nás všechny zcela ohromila. Cestou zpět jsme si udělali zastávku v aquaparku Beach Village, kde jsme se po náročném dni zchladili a pořádně vyřádili na tobogánech a dalších vodních atrakcích.

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeId500cc22c39

Čtvrtek

Ve čtvrtek 14.6.2018 jsme vzhledem ke zhoršenému počasí využili dopoledne pro různé hry a odpočinek a odpoledne zavítali procházkou po pobřeží do místního akvária v Catollice. Tady nás ohromili žraloci v obrovských akváriích, tisíce nádherných pestrobarevných rybiček a dalších živočichů podmořského světa. Na vlastní oči jsme viděli i korály, mořské koníky, krevety, medúzy a rejnoky. Zhlédli jsme krmení tučňáků a vyder a pavilón plazů. Protože se počasí nakonec umoudřilo, využili jsme ještě podvečer před každodenní procházkou městem k dovádění ve vlnách a procházce do přístavu Gabicce Mare, kde jsme obdivovali překrásné jachty, rybářské lodě a další plavidla.

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeIdc5132c8078

Pátek

V pátek 15.6.2018 jsme využili místní dopravu a z našeho místa jsme se přemístili do 40 km vzdáleného městečka Rimini, kde  jsme navštívili zábavní park Italia in Miniatura, kde je vystaveno přes 300 zmenšených modelů významných staveb Itálie a Evropy. Svezli jsme se místním panoramatickým prohlídkovým vláčkem, ze kterého jsme měli možnost vidět všechny modely jako na dlani, využili vodní děla k dovádění a několikrát se opakovaně s paní učitelkami svezli na místní vodní atrakci na vodních kládách, které nás bavily nejvíce. Krásnou atrakcí byla také projížďka v člunech kanálem, kolem kterého bylo vystaveno městečko Benátky.Mohli jsme také navštívit dopravní hřiště a cestu autíčkem pohádkou Pinocchio. Při zpáteční cestě jsme se vraceli přes Riccione a tak jsme se opět rozhodli využít tuto chvíli pro návštěvu aquaparku.

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeId4a2ab05c5f

Sobota

V sobotu 16.6.2018 jsme navštívili místní trhy, došli si na poslední nákupy suvenýrů  a oběd. Odpoledne jsme se šli naposledy koupat do vln a rozloučit se s mořem. V  podvečerních hodinách jsme se pomalu připravovali na odjezd domů. Na Hlubokou jsme se všichni v pořádku vrátili v neděli okolo 7 hodiny. Doufáme, že si děti ozdravný pobyt užily a mají spoustu nových zážitků, na které budou ještě dlouho vzpomínat, tak jako my!

View the embedded image gallery online at:
http://zs-hluboka.cz/akce-skoly/273-italie#sigFreeId61fa1cde55