Sportem, hrami, soutěžemi a výlety oslavila škola svátek dětí. O přípravu programů pro žáky prvního stupně se zpravidla dělí starší ročníky, příprava červnového svátku připadla žákům 8. A. V parku, na hřišti a ve venkovní učebně to celé dopoledne hučelo jako ve včelím úlu. Děti se doslova vyřádily, bouřka zahrozila až v poledne, na sladké odměně si smlsli všichni.

Takže všechno klaplo na jedničku. Program pro vyšší ročníky naplánovali třídní učitelé po poradě s dětmi individuálně, někdo zamířil na golf, někdo piknikoval, někdo vyrazil až do Závlah nebo do Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích. Fotografie z oslavy ukazují, jak hezký den hlubočtí školáci a učitelé prožili.