Dne 19.4.2018 se vybrané děti naší ZŠ pod vedením Anety Svobodové a Daniele Němce zúčastnily 5. ročníku soutěže Štafetový pohár pro 1. stupeň ZŠ v Českých Budějovicích, kterou organizuje Český atletický svaz. Mladší děti (1.- 3. ročník) soutěžily v kategorii: štafeta 8x 100 m a skok daleký, starší děti (4. a 5. ročník) zase ve štafetě 8x 100 m a hod medicimbalem. Vrcholem soutěže byla smíšená štafeta složená z chlapců a dívek obou kategorií 8x 200 m.

Mladší štafeta ve složení: Marcel Bohoněk, Matěj Jinšík, Miroslav Dvořák, Jiří Trnka, Tereza Čečková, Barbora Schlehrová, Barbora Fikotová a Bára Volmanová obsadila 3.místo. Starší štafeta, kterou reprezentovali: Filip Toul, Matyas Šerhant, Petr Novosad, Šimon Jelínek, Veronika Nováková, Sofie Borůvková, Hana Krejcarová a Sarah Chrtová skončila druhá. V soutěži smíšených štafet 8x 200 m jsme poté získali první a druhé místo. Po součtu časů všech štafet jsme obsadili v konkurenci 10 základních škol krásné 5. místo.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k dosaženým výsledkům.