Den před podzimními prázdninami (25. 10. 2017) jsme s žáky 7. tříd navštívili město Protivín. Je zde unikátní krokodýlí ZOO, muzeum s exotickou přírodou a v infocentru je stálá výstava s kostrami živočichů.
Exkurze je plánována záměrně, protože se v přírodopise učíme o plazech. Kdo již v Protivíně byl, tak ví, že v ZOO neuvidí lamu krotkou, ale 22 druhů krokodýlů. Chybí zde pouze jediný druh – krokodýl orinocký.
Místní muzeum je rozděleno na dvě části – historickou a přírodovědnou.
Procházíme obě části,ale zaměřujeme se na exotickou přírodu. Poté přecházíme do infocentra, kde jsou k zhlédnutí pravé kostry živočichů ve skutečné velikosti – žirafa, nosorožci, gepard, varan, hrošík, prase bradavičnaté. Výstava je rozšířena o hrady a zámky ze špejlí. Samozřejmě nechybí ani Hluboká.
Žákům se exkurze líbila, i když museli vyplňovat pracovní list.