Každoročně v září jezdíme s žáky 6. tříd na cyklokurz do Nové Pece. I v letošním roce se podařilo kurz uspořádat.

Oblečeni v cyklistickém jsme vyráželi dvakrát denně do šumavské přírody. Mezi nejhezčí výlety patřil cyklovýlet podél Schwanzerberského kanálu na Jelení Vrchy. Nevynechali jsme ani jízdu přívozem do Horní Plané a pohodovou trasu do Černého Kříže a Stožce.

Ve volných chvílích si děti zahrály míčové hry či na schovávanou. Společně strávené večery nám pomohli blíže se poznat, dozvědět se něco nového ze zdravovědy a také se pobavit u her a kvízů.

Chladnější počasí sice některým z nás přineslo nachlazení, ale i tak jsme se vrátili v pořádku a plni dojmů. A důležité je i to, že se pro nás cyklistika stala oblíbeným sportem.

V pondělí nakládáme kola, věci,
vyrážíme k Nové Peci.
Nepořádáme tam žádnou burzu,
ale účastníme se cyklokurzu.
Je pro žáky 6. tříd,
fyzičku však musí mít.
Svištíme to po Šumavě,
zvládáme to celkem hravě.
V kempu se pak bavíme,
lišku v noci vidíme.
Prochází se kolem chatek,
všem nám dělá v hlavě zmatek.
Ve čtvrtek se konec blíží,
to však všechny děti tíží.
Chtějí zůstat čím dál víc,
nikdo nechce do lavic.
O děti se postarali