V termínu od 13. do 14. června jsme se se žáky 8. ročníků vydali na školní výlet do Českého krasu. První zastávka byla na státním hradu Karlštejn, kde žáci prošli okruh s prohlídkou Velké věže, odkud byl krásný výhled na okolí hradu. Poté jsme se při přejezdu do Koněpruských jeskyní zastavili u lomu Velká Amerika. Zde jsme se z vyhlídkového místa podívali do údolí a udělali na památku několik fotek. Poslední zastávkou tohoto dne byly Koněpruské jeskyně, které jsou nejdelším jeskynním systémem na území České republiky.

Zde děti absolvovaly hodinovou prohlídku s průvodcem. Ubytování bylo zařízeno v nedalekém kempu, kde se děti vykoupaly a kde po celém dni dostaly teplou večeři. Druhý den jsme se po snídani vydali na paintballové hřiště v opuštěném lomu u Berouna. S malými modřinami, ale dobrou náladou, jsme přijeli v odpoledních hodinách všichni zpět ke škole na Hlubokou.

Mgr. Magda Jíšková, Mgr. Šárka Jeřábková