Mnozí žáci naší školy možná ani netuší, že se na chodbách potkávají s novým mistrem republiky v boxu. Tohoto skvělého výkonu dosáhl David Popovič ze 7.B na Mistrovství školní mládeže v Karviné, které se konalo na konci května.

Obdivuhodné je, že tohoto úspěchu dosáhl již po jednom roce boxování. Jak ale sám říká, dva tréninky týdně v tělocvičně pod vedením trenéra Milana Beneše mu nestačí, a proto věnuje přípravě každou volnou chvíli i doma.

Na 13-ti letého kluka je opravdu cílevědomý (v dobrém slova smyslu), za poslední dva měsíce výrazně zhubl, a tak v kategorii těžké váhy (80kg a více) mohl bojovat o titul. V jeho věkové skupině je ale obtížné najít srovnatelné soupeře, proto často bojuje i s mnohem staršími kluky.

Titul, pohár, medaile, přijetí u hejtmanky Jihočeského kraje – to všechno je pro Davida nové a příjemné, ale sám říká: „ Největší radost mám z toho, že si mě vybral pan trenér Pavel Duda, abych reprezentoval Českou republiku na blížících se závodech. V polovině června odjíždíme na Slovensko na mezinárodní turnaj, kde bude velká konkurence.“

Přejeme Davidovi hodně štěstí a držíme palce!